Ludzcy i wszyscy to sportowcy, aby i zachować swoją tak naprawdę i odpowiednią i dobrze zbudowaną sylwetkę, ale i swoją kondycję, muszą stosować wiele suplementów, ale jednak najważniejsze u nich jest odpowiednio dobrana dieta. U psów jest tak naprawdę bardzo podobnie. Dieta u takiego to psa sportowego będzie też się różnić od psiego kanapowca. Wielkość kierunek tych różnic i też zależy jednak od tych pewnych czynników a jakich? Sprawdzimy to dzisiaj.
Dieta psa sportowego, od czego tak naprawdę i wszystkiego to zależy?
Jednym z tych najważniejszych to czynników, które wpływają na osiągnięcie dobrych wyników w sporcie. Nie ważne czy to dla ludzi, czy dla psów jest i odpowiednia dieta. Oczywiście jednak i samo też to żywienie nie zapewni nam od razu złotego medalu. Prawidłowo i taka o to dobrana dieta musi iść też i w takiej to parze z dawką treningów, ale jednak i uwarunkowań genetycznymi. Wówczas i od czego w sumie zależy taka o to dieta psa sportowego?
Przede wszystkim i od tego danego to rodzaju wykonywania pracy. Zgadza się, moi drodzy Państwo. Od danej pracy. Jednak i psi sport to też i nic innego jak taka o to praca, którą i pies dobrze wykonuje. Dlatego będę zamiennie używać i też tych dwóch o to sformułowań!
Wracając, też i tutaj jednak i od rodzaju jego ów wykonywanej pracy Pies też i z kolei zależy od trzech bardzo, ale to bardzo ważnych ów czynników. Jakich? Wg poradnika treningowego z portalu Kondycja.pl takich jak:
- Czas.
- Intensywność.
- Częstotliwość ów pracy.
Jest parę takich o to prac dla psa, a jakie to są? Są to takie jak:
- Psy zaprzęgowe (czyli psy, które biegają długodystansowo).
- Psy myśliwskie albo tropiące.
- Bieganie rekreacyjne.
- Flyball.
- Agility.
- Coursing.
Każda z tych właśnie o to prac dla psa sportowego jest wyróżniająca się nie tylko pod względem jego rodzaju, ale i intensywności, czasu trwania, a nawet i różnią się między sobą zapotrzebowaniem energetycznym.
Zapotrzebowanie takiego to psa sportowego.
Zwiększony i metabolizm przez zwiększoną i o wiele to aktywnością fizyczną, powoduje jednak i zwiększenie potrzeb żywieniowych. Poza też i optymalnym to składem pokarmowym dieta również i powinna być podawana w odpowiedniej to ilości dla każdego psa, który właśnie trenuje jedną z tych wymienionych wyżej prac. Częstotliwość dostosowana też i powinna być wzięta pod uwagę też i plan treningu, czy też i ten o to czas pracy.
Energia.
Zapotrzebowanie psa na energię może jednak i być naprawdę różne. Wszystko od zbliżonego to do potrzeb psa o umiarkowanej aktywności niż te do wielokrotnie wyższego.
Wszystko jednak jest w zależności i od tego rodzaju uprawianego to sportu, ale i od częstotliwości wykonywanych to treningów dzienne i takie o to zapotrzebowanie energetyczne może i nawet wynieść 2-8 x RER.